OBECNĚ O OKENNÍCH FÓLIÍCH

Základní informace: jejich základní vlastnosti a možnosti použití

Podrobné technické parametry najdete v sekci:

Atestované okenní fólie firem MADICO a Hanita Coatings jsou schválené pro instalaci na prosklené plochy. Především okna ,prosklené plochy dveří, výlohy atd. Atest je platný ve všech zemích EU a ČR ( EN 356). Veškeré námi dodávané fólie mají minimálně 98% UV filtr.

Bezpečnostní fólie - s atestem P1A , P2A a P4A pro síly skla 3mm a více. Zaručují vysokou odolnost proti proražení, roztříštění a násilnému proniknutí přes prosklené plochy. Ochrání majetek před odcizením a osoby od pořezání skleněnými úlomky.

Doporučujeme:

  • GLASS-GARD 300um s atestem P2A

Termoizolační fólie - snížení tepelných ztrát v zimě. Zabrání úniku tepla vyprodukovaného topnými tělesy a pomáhá udržet vnitřní teplotu. V létě slouží jako ochrana interiéru před přehříváním a díky 99% UV filtru ochrání vnitřní vybavení byty, obchodů galerií atd. před nežádoucími účinky UVA i UVB záření.

Doporučujeme:

  • HS-70 Cold Steel , POWER 70
  • SB-43 a MAC600 (keramická fólie)

Protisluneční fólie - Velmi výrazně chrání místnosti a objekty proti přehřívání přes skleněné plochy a působí jako clona proti přímému slunečnímu záření. Snížení pronikání paprsků UVA a UVB o 99% a odrazí až 50% tepelného záření.

Doporučujeme:

  • SILVER 50, SB-41

U externích fólií je odraz nežádoucího tepla až 80%! Tyto fólie se používají v extrémních případech kdy sluneční záření není jen nepříjemné, ale způsobuje již i technické potíže. Prosklené výtahové šachty, místnosti kde jsou umístněny počítače a elektronická zařízení , místnosti z velkou prosklenou plochou s orientací na jih, jihozápad, střešní okna v půdních vestavbách

Doporučujeme:

  • SILVER 35, SILVER 60

Privátní fólie - částečné nebo úplné zneprůhlednění skleněných ploch. Zrcadlové, imitace pískovaného skla a tmavé fólie s různou propustností světla.

Doporučujeme:

výběr fólie dle interiéru a typu prosklení