Protisluneční fólie

Použití

na okna, výlohy, vitríny, skleněné fasády, vykíře, aj.

 

Interiérové (vnitřní) protisluneční fólie

Reflexní fólie slouží zejména k účinné ochraně před složkami slunečního záření a významně přispívají též ke snížení úniků tepla v zimním období. Schopnost odrážet příslušnou část dopadající solární energie vychází z kovové vrstvy, která je pomocí vakuového metalizování (hliník různé optické hustoty) nanášena na čirý polyester. Touto technologií jsou vyráběny standardní reflexní fólie i většina fólií externích. Všechny typy standardních reflexních fólií mají tlakem aktivované adhezivum a povrch chráněný vrstvou odolnou proti mechanickému poškození.

Reflexní vrstva má stříbrnou barvu a vytváří výrazný zrcadlový efekt (typy fólií: Silver 20, Silver 35, Silver 50).
Použitím zbarveného polyesteru nebo zbarvením laminačního adheziva lze dosáhnout potlačení zrcadlového efektu na jedné straně fólie. Takto upravená fólie (OptiTune 15,35) je vhodná např. pro optické oddělení interiéru. Po instalaci na prosklenou příčku dělící prostor na dvě části je - při stejné intenzitě osvětlení - fólie jednostranně průhledná.

 

Vlasnosti

  • snižují tepelné ztráty okny a zvyšují povrchovou teplotu skel
  • nevyžaduje výměnu skel
  • vysoká prostupnost světla, nemění přirozené osvětlení místnosti
  • snižují průchod sluneční energie až o 50%
  • slouží celoročně jako pasivní klimatizace
  • snižují riziko poranění střepy při rozbití skla
  • zadržují až 99% škodlivého UV záření
  • tvrzená protioděrová vrstva
  • atest zdravotní nezávadnosti pro použití v interiéru včetně potravinářství
  • instalují se na vnitřní stranu skla

 

Exteriérové (venkovní) protisluneční fólie

Zásadní předností externích fólií je velmi účinná ochrana před přenosem tepelné složky slunečního záření do interiéru. Jde o nejefektivnější protisluneční ochranu, neboť reflexní vrstva, která průchod tepla blokuje, je umístěna na venkovní straně prosklení a je schopna zadržet až 80% dopadající solární energie. Externí fólie je možné aplikovat na libovolné typy skel různých velikostí i na skla laminovaná, aniž dochází k přenosu termálních tlaků do prosklení. Externí fólie dále přinášejí zlepšené pracovní podmínky (ochrana před oslňování, zajištění soukromí), omezují blednutí látek a maleb a vytváří jednotný estetický vzhled prosklené fasády.

 

Externí fólie na plasty

Polyesterové fólie byly původně koncipovány výhradně pro použití na sklo. Pro instalace na plastové plochy (polykarbonáty, metakryláty, plexisklo,..) nebyla vyvinuta odpovídající lepicí vrstva, která by se spojila bez potíží s podkladem. Nicméně velké množství střešních světlíků, průchodů, zimních zahrad apod. je opatřeno plastovým prosklením, které zajišťuje dostatečné prosvětlení interiéru, ale nechrání před jeho přehříváním v letním období. Dochází k tzv. skleníkovému efektu, který není zvládnutelný ani klimatizací prostoru.

 

 

Ukázky z instalace protisluneční fólie

Všechny fotografie jsou chráněny autorským právem © foto Petr Benda

Rychlý kontakt

Petr Benda

Mobil:    (+420) 774 246 053
E-mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Provozní doba:
Pondělí - Neděle: 9:00 - 18:00 hod.

Copyright © 2002 - 2016 Benda-Folie.cz  |  Všechna práva vyhrazena  |  Web vytvořil: Jan Weisgerber