Termoizolační fólie

Termoizolační fólie se zásadně odlišují od reflexních fólií tím, že namísto vakuového metalizování (napařování) je použito technologie vakuového naprašování (sputtering). Reflexní vrstva je složena z několika velmi tenkých vrstev kysličníků kovů (titan, měď), které jsou kombinovány s vrstvou chemicky čistého kovu.

 

Vlastnosti

Podstatnou vlastností fólií je jejich nízká emisivita (nízké úniky tepla), dostatečná ochrana před slunečním teplem a vysoká propustnost světelného záření. Průhled prosklením je tedy neutrální při zachování všech předností aplikované fólie.

Ideálně se hodí všude tam kde je zapotřebí nerušený pohled prosklením. Jako příklad našich instalací uvádíme Národní galerii na Pražském hradě, Planetárium Ostrava, Městskou knihovnu v Kroměříži, obchody s textilem, lékárny, potravinářské provozovny atd.

 

Použití

Pro rodinné domy je vhodná zejména tam, kde je požadavek na celoroční využití a úsporu tepla v zimních měsících. Termoizolační fólie lze vhodně kombinovat i s externí protisluneční fólií, kterou používáme na nejvíce sluncem zatížená místa (pokud si to zákazník přeje)- okna na jih ,jihovýchod, balkóny a obzvláště střešní okna. Zde je externí fólie na okna nenahraditelná a vhodně zvolená kombinace fólií výrazně zlepší jak nežádoucí přehřívání, tak i úniky tepla v zimním období.

Není nezbytné vždy volit instalaci obou fólií (termoizolační i externí). O správném umístnění jednotlivých typů fólií se předem poraďte s naším technikem, který Vám přímo na místě navrhne optimální řešení.

 

 

Ukázky z instalace termoizolační fólie

Veškeré fotografie jsou chráněny autorským právem © foto Petr Benda

Rychlý kontakt

Petr Benda

Mobil:    (+420) 774 246 053
E-mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Provozní doba:
Pondělí - Neděle: 9:00 - 18:00 hod.

Copyright © 2002 - 2016 Benda-Folie.cz  |  Všechna práva vyhrazena  |  Web vytvořil: Jan Weisgerber