Slovník pojmů

Okenní fólie je většinou tenká, pružná, extrémně ohebná blána vyrobená z kovu či plastu. Fólie se užívá k různým účelům. Hlavně k výrobě různých druhů a typů obalů. Z fólií jsou vyráběny i některé speciální oděvy atd. Polypropylenové plastové fólie jsou všeobecně známy pod názvem „igelit“ nebo také „mikroten“. Z igelitu se vyrábí například pláště do deště nebo deštníky, různé pytle, sáčky apod. Ze silnějších igelitových fólií se dá postavit třeba jednorázový zahradní skleník, pařeniště (obecně známý jako „fóliím“). Celulózové fólie jsou známy pod obchodním názvem „celofán“. Specializované fólie jsou filmové, fotografické a reprografické jako např. fotografické filmy. Ze speciálních fólií jsou vyráběny pružné disky nebo magnetofonové pásky atd. Běžné kovové fólie jsou známy obecně pod názvem „staniol“ - cínová fólie či alobal - hliníková fólie. Specializované kovové fólie se užívají třeba na pozlacování či zdobení předmětů nebo na výrobu v i a bižuterii.

 

je zkratka z anglického jazyka a znamená to ULTRAVIOLET (ultrafialové) záření je elektromagnetické záření s vlnovou délkou, jenž je kratší než u viditelného světla. Ale je delší než rentgenové záření. Pro lidské oko je neviditelné, existují však živočichové např. ptáci, plazi a některý hmyz, kteří jej dokáží vnímat. Zdrojem je Slunce.


Okenní folie - námi nabízené folie na sklo

okenní fólie partner

Doporučujeme bezpečnostní dveře a mechanické zabezpečení od firmy DVEŘE SUP.
20 let spolupráce s naší firmou a mnoho společných projektů.

okenní fólie benda

PANDOR SAFE s.r.o. - Váš dodavatel bezpečnostních zámků, dveří, mříží, třezorů...

Tepelně izolační nátěr – Vladimír Švorba

Tepelně izolační nátěr je výborným doplňkem našich okenních fólií, hlavně u podkrovních bytů. Izolační nátěr pomáhá jak v zimě, kdy výrazně snižuje úniky tepla a pomáhá k příjemnému teplu v místnosti, tak v létě, kdy výrazně snižuje přehřívání místnosti, protože zabraňuje sálání tepla ze střešní izolace do místnosti. Teplo, které se přes den může do místnosti dostat například větráním, pak večer jednoduše vyvětráte. Dopřejte si příjemné teplo u vás doma v zimě i v létě i vy.
https://zatepleni.grantenergy.cz/podkrovipb


měření úniku tepla

Rychlý kontakt

Petr Benda

Mobil:    (+420) 774 246 053
E-mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Provozní doba:
Pondělí - Neděle: 9:00 - 18:00 hod.

Fólie Benda - Facebook okenní folie youtube

Copyright © 2002 - 2018 Benda-Folie.cz  |  Všechna práva vyhrazena  |  Web vytvořil: Jan Weisgerber