Termoizolační fólie

Termoizolační fólie na okna

Termoizolační fólie na okna se zásadně odlišují od reflexních fólií tím, že namísto vakuového metalizování (napařování) je použito technologie vakuového naprašování (sputtering). Reflexní vrstva je složena z několika velmi tenkých vrstev kysličníků kovů (titan, měď), které jsou kombinovány s vrstvou chemicky čistého kovu.

Termoizolační fólie - vlastnosti

Podstatnou vlastností termoizolačních fólií je jejich nízká emisivita (nízké úniky tepla), dostatečná ochrana před slunečním teplem a vysoká propustnost světelného záření. Průhled prosklením je tedy neutrální při zachování všech předností aplikované fólie na okna.

Ideálně se hodí všude tam kde je zapotřebí nerušený pohled prosklením. Jako příklad našich instalací uvádíme Národní galerii na Pražském hradě, Planetárium Ostrava, Městskou knihovnu v Kroměříži, obchody s textilem, lékárny, potravinářské provozovny atd.

Termoizolační fólie na sklo - ukázka naší práce

Termoizlační folie - postup lepení

  1. Fólie si připravíme na rozměry jednotlivých skel.
  2. Důkladné očištění skel a rámů.
  3. Roztok vody a trochu jaru nastříkáme rozprašovačem na sklo i fólii, kterou jsme zbavili krycí čiré vrstvy, fólie jsou samolepící.
  4. Usazené fólie pečlivě vytlačíme od středu do stran a od středu nahoru a dolů, ideálně vícekrát za sebou.
  5. Pokud se fólie na okrajích dotýká, přebytek fólie uřízneme ulamovacím nožíkem.

Termoizolační fólie na okenní skla - použití

Pro rodinné domy je vhodná zejména tam, kde je požadavek na celoroční využití a úsporu tepla v zimních měsících. Termoizolační fólie na okenní sklo lze vhodně kombinovat i s externí protisluneční fólií, kterou používáme na nejvíce sluncem zatížená místa (pokud si to zákazník přeje) - okna na jih, jihovýchod, balkóny a obzvláště střešní okna. Zde je externí protisluneční fólie nenahraditelná a vhodně zvolená kombinace fólií výrazně zlepší jak nežádoucí přehřívání, tak i úniky tepla v zimním období.

Není nezbytné vždy volit instalaci obou fólií (termoizolační i externí). O správném umístnění jednotlivých typů fólií se předem poraďte s naším technikem, který Vám přímo na místě navrhne optimální řešení. Naše okenní fólie vás nezklamou.

 

 

Termoizolační fólie - ukázky z instalace

Veškeré fotografie jsou chráněny autorským právem © foto Petr Benda


Okenní folie - námi nabízené folie na sklo

okenní fólie partner

Doporučujeme bezpečnostní dveře a mechanické zabezpečení od firmy DVEŘE SUP.
20 let spolupráce s naší firmou a mnoho společných projektů.

okenní fólie benda

PANDOR SAFE s.r.o. - Váš dodavatel bezpečnostních zámků, dveří, mříží, třezorů...

Tepelně izolační nátěr – Vladimír Švorba

Tepelně izolační nátěr je výborným doplňkem našich okenních fólií, hlavně u podkrovních bytů. Izolační nátěr pomáhá jak v zimě, kdy výrazně snižuje úniky tepla a pomáhá k příjemnému teplu v místnosti, tak v létě, kdy výrazně snižuje přehřívání místnosti, protože zabraňuje sálání tepla ze střešní izolace do místnosti. Teplo, které se přes den může do místnosti dostat například větráním, pak večer jednoduše vyvětráte. Dopřejte si příjemné teplo u vás doma v zimě i v létě i vy.
https://zatepleni.grantenergy.cz/podkrovipb


měření úniku tepla

Rychlý kontakt

Petr Benda

Mobil:    (+420) 774 246 053
E-mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Provozní doba:
Pondělí - Neděle: 9:00 - 18:00 hod.

Fólie Benda - Facebook okenní folie youtube

Copyright © 2002 - 2018 Benda-Folie.cz  |  Všechna práva vyhrazena  |  Web vytvořil: Jan Weisgerber